Targi EIMA International 2022, Bolonia, Włochy

Targi EIMA International 2022 to odbywająca się od 1969 r. co dwa lata międzynarodowa wystawa maszyn rolniczych i ogrodniczych. W pawilonach BolognaFiere spotykają się producenci i zwiedzający z całego świata. Prezentowane są tutaj maszyny przeznaczone dla branży rolniczej i ogrodniczej, części zamienne, systemy nawigacji satelitarnej czy oprogramowanie. Pierwsze dwa dni wydarzenia są przeznaczone dla profesjonalistów z branży, a podczas trzech kolejnych targi są dostępne dla osób zainteresowanych tematyką wystawy, hobbystów i miłośników prac polowych czy ogrodnictwa.

logo EIMA 2022
Logo targów EIMA International 2022

W  roku 2022 odbędzie się 45. edycja targów. Wydarzenie rozpocznie się w środę, 9 listopada, i potrwa do niedzieli 13 listopada.

Lombardia: przemysłowa lokomotywa Włoch

To jedne z licznych branżowych targów we Włoszech, słynące z doskonałej organizacji i dużej frekwencji. W poprzedniej edycji brało udział 17 wystawców z Polski (wszystkich wystawców było 1364), a targi zwiedziło 894 gości z Polski (całkowita liczba zwiedzających to aż 270 700 osób).

źródło: oficjalne dane targów

Targi we Włoszech są zazwyczaj świetnie zorganizowane. EIMA International nie jest wyjątkiem. Podczas tej wystawy dostępna jest szeroka gama usług i udogodnień, dostępnych zarówno dla wystawców na expo, jak i dla odwiedzających. Sale konferencyjne, usługi tłumaczenia ustnego, pomoc w działaniach promocyjnych i handlowych, pomoc logistyczna i dystrybucja materiałów promocyjnych. Warto więc wcześniej przygotować katalogi produktowe, ulotki informacyjne i inne materiały, w odpowiedniej wersji językowej. Najlepsze będzie oczywiście tłumaczenie na język włoski (najliczniejsza grupa wystawców i zwiedzających pochodzi z Włoch) oraz na angielski.

Organizacja targów EIMA International 2022, obszary produktowe i salony tematyczne

Wystawa jest podzielona na 14 obszarów produktowych. Oprócz tego, obejmuje specjalistyczne salony poświęcone konkretnym tematom branżowym. Taka organizacja imprezy ułatwia orientację podczas poszczególnych wydarzeń i pozwala lepiej zaplanować wizytę na interesujących nas stoiskach.

Obszary produktowe wystawy maszyn rolniczych i ogrodniczych EIMA International 2022

Silniki

Maszyny i urządzenia do rekultywacji gruntów oraz dla leśnictwa

Ciągniki, kultywatory silnikowe, kosiarki spalinowe, glebogryzarki

Maszyny do uprawy gleby, siewniki

Maszyny i urządzenia do ochrony roślin i upraw

Maszyny do nawadniania

Maszyny żniwne

Maszyny do podstawowej obróbki oraz do magazynowania

Maszyny do hodowli zwierząt gospodarskich

Maszyny dla przemysłu rolniczego

Maszyny do transportu produktów rolnych

Komponenty, akcesoria i części zamienne

Maszyny ogrodnicze, do kształtowania krajobrazu, małe narzędzia z napędem silnikowym oraz narzędzia ręczne

Różne maszyny dla rolnictwa, hodowli zwierząt i czyszczenia obór; maszyny i urządzenia do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych w rolnictwie

kombajn i ciągnik rolniczy podczas pracy na polu
EIMA International 2022
Międzynarodowe Targi Maszyn Rolniczych i Ogrodniczych

Salony tematyczne EIMA International 2022, podczas których wystawcy prezentują najnowsze rozwiązania z danej dziedziny

EIMA Green – Salon ogrodnictwa, przestrzeń przeznaczona dla technologii mechanicznych oraz dla sprzętu ogrodniczego i do pielęgnacji zieleni. Podczas EIMA Green można się zapoznać z pełną ofertą narzędzi do prac na terenach zielonych oraz z nowymi modelami zarządzania terenami otwartymi. Wszystko pod znakiem inspiracji zdrowym stylem życia, w zgodzie z naturą.

EIMA Componenti – Salon komponentów do maszyn rolniczych i ogrodniczych. Przestrzeń przeznaczona dla producentów oferujących najnowsze rozwiązania produktowe do pierwszego montażu, części zamienne oraz akcesoria i urządzenia opcjonalne. Jest to typowy salon B2B. To tutaj spotykają się producenci i nabywcy przekładni napędowych, silników, sterowników i komputerów pokładowych, kabin, opon, układów hamulcowych, przekładni zębatych i wielu innych komponentów niezbędnych do pracy maszyn.

EIMA Energy – Odbywający się już od kilku edycji salon poświęcony źródłom energii odnawialnej pochodzenia rolnego i leśnego, obejmujący prezentacje na żywo. Biomasy pochodzenia rolniczego i leśnego, odpady poobróbcze oraz konkretne uprawy energetyczne to strategiczne zasoby gospodarcze wielu państw. Firmy rolnicze coraz częściej stawiają na tę właśnie działalność. Salon EIMA Energy przedstawia szeroki przegląd maszyn i technologii do racjonalnej i ekonomicznej gospodarki zrównoważonymi łańcuchami rolniczo-energetycznymi. Oprócz przestrzeni ściśle wystawowej, podczas EIMA Energy odbywają się liczne prezentacje, seminaria i konferencje przeznaczone zarówno dla ekspertów i fachowców z branży, jak też dla szerokiej publiczności.

EIMA Idrotech – Technologie i instalacje do nawadniania oraz do gospodarki wodnej. To będzie trzecia edycja salonu odbywającego się od 2018 r. ze względu na coraz większe zainteresowanie urządzeniami i systemami do nawadniania terenów rolnych.

EIMA Digital – Salon poświęcony zaawansowanej elektronice. Czego tu nie ma? Systemy nawigacji satelitarnej, komputery pokładowe, urządzenia GPS, systemy ISOBUS, czujniki, drony i najnowocześniejsze oprogramowanie. Rozwiązania, dzięki którym prace polowe są coraz bezpieczniejsze oraz oparte na naukowych rozwiązaniach.

Konkurs na najlepszą nowinkę techniczną

Wystawa EIMA International to również okazja do udziału w konkursie premiującym najbardziej innowacyjne produkty przeznaczone dla branży rolniczej i ogrodniczej. Tutaj liczy się jakość, bezpieczeństwo oraz zrównoważony charakter przyjazny środowisku naturalnemu. W konkursie mogą brać udział wszyscy wystawiający się na targach EIMA International producenci maszyn, akcesoriów i komponentów o naprawdę innowacyjnym charakterze, poprawiających procesy produkcyjne oraz jakość pracy podmiotów branżowych.

czerwony kotylion nagrody nowinka techniczna targów EIMA International
Podczas targów EIMA International przyznawana jest nagroda dla najbardziej innowacyjnego technicznie produktu

Komisja konkursowa przyznaje tytuł Nowinki technicznej (Novità tecnica) produktom, które zdaniem członków komisji mają absolutnie innowacyjny charakter.

Włoskie małże będą hodowane w sposób zrównoważony. Biopolimery pomogą w ochronie środowiska morskiego.

Formularz zgłoszenia do konkursu Nowinka Techniczna

Twoja firma będzie wystawcą na targach EIMA International 2022? Tutaj znajdziesz angielski formularz zgłoszenia do konkursu Novità tecnica. Pospiesz się! Zgłoszenia są przyjmowane tylko do 2 września 2022, do godz. 15.00.

Zwycięzców konkursu poznamy 5 października podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się w Palazzo Re Enzo, oczywiście w Bolonii.

Formularz zgłoszenia do odbioru darmowego biletu wstępu (zaproszenia) na targi EIMA International 2022

Chcesz odwiedzić targi EIMA International 2022 jako gość? Czeka na Ciebie darmowy bilet zaproszenie. Wystarczy wysłać zgłoszenie. Formularz zgłoszenia jest dostępny w tłumaczeniu z włoskiego na angielski.

Wstępna lista wystawców EIMA International 2022

Te wstępny katalog wystawców online pomoże Ci lepiej zaplanować wizytę na targach. Lista wystawców jest jeszcze niekompletna. Jeżeli planujesz wizytę na targach, pamiętaj aby ponownie sprawdzić, kto będzie prezentować swoją ofertę na włoskim expo w Bolonii.

* * * * *

Jesteś producentem maszyn lub innych urządzeń przeznaczonych dla sektora rolniczego lub dla ogrodnictwa? Chcesz sprzedawać swoje produkty do Włoch? Targi we Włoszech do jedna z najlepszych okazji do działań promocyjnych. Jako doświadczony tłumacz języka włoskiego ze specjalizacją techniczną pomogę Ci nawiązać współpracę z włoskimi firmami. Przygotuję również tłumaczenie na język włoski oferty handlowej, katalogu czy materiałów promocyjnych na targi.

* * * * *

Komunikat prasowy z okazji prezentacji Międzynarodowych Targów EIMA International 2022

Ups!

To nie tak! To zupełnie nie tak!
Muszę poważnie porozmawiać z webmasterem.

StudioGraficzne.com: Wykonanie stron internetowych

Autorem rysunków jest Gabriele Natussi - Zerouno Software S.r.l.