Referencje

Tłumaczenia to usługa, której jakość trudno zweryfikować bez doskonałej znajomości danego języka obcego. W jaki sposób możesz więc zyskać pewność, że Twoje tłumaczenia z włoskiego dokładnie oddają znaczenie tekstów oryginalnych? To niezwykle ważne, aby rozważana oferta na dostawę linii produkcyjnej zawierała wszystkie wymagane opcje. Albo aby procedura resetowania błędu, przesłana przez włoski serwis techniczny, była zrozumiała.

Tłumaczenia z włoskiego

Tłumaczenie dokumentów specjalistycznych wymaga konkretnej wiedzy oraz umiejętności korzystania z narzędzi oferowanych przez nowe technologie. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia (SIWZ), dokumentacja techniczno-ruchowa (DTR), instrukcja obsługi i konserwacji maszyny lub karta charakterystyki substancji niebezpiecznej to przykłady tekstów zawierających bardzo specjalistyczną terminologię. Tłumacz musi zarówno rozumieć tekst, jak i znać nomenklaturę stosowaną w danej dziedzinie. W przypadku języka włoskiego, słowników specjalistycznych prawie w ogóle nie ma. Słownik techniczny języka włoskiego już dawno nie był aktualizowany. Jest bardzo dobrą pozycją, ale nie dla profesjonalnych tłumaczy. Brak w nim najnowszej terminologii z ostatnich lat. Świat idzie do przodu tak szybko, że klasyczne słowniki przestały nadawać się do wysoce specjalistycznych tłumaczeń. Terminologię poznaje się w praktyce, dzięki setkom przetłumaczonych stron i wielu tygodniom spędzonym w halach produkcyjnych na tłumaczeniach ustnych.

Jak to sprawdzić? Referencje! W sekcji Moje projekty opisuję niektóre z wykonanych przeze mnie zleceń, a poniżej przedstawiam referencje, które są potwierdzeniem mojego doświadczenia obejmującego tłumaczenia z włoskiego oraz tłumaczenia na włoski, pisemne i ustne. Dla stałych klientów wykonuję również tłumaczenia z języka angielskiego.

Moi klienci

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

Ups!

To nie tak! To zupełnie nie tak!
Muszę poważnie porozmawiać z webmasterem.

StudioGraficzne.com: Wykonanie stron internetowych

Autorem rysunków jest Gabriele Natussi - Zerouno Software S.r.l.