Komunikat prasowy z okazji prezentacji targów EIMA 2022

Jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez branży maszyn rolniczych już za pół roku

Na stronie Międzynarodowych Targów Maszyn Rolniczych i Ogrodniczych EIMA został opublikowany komunikat prasowy. Okazją do publikacji była konferencja prasowa zorganizowana 1 kwietnia 2022 r., na której przedstawiono nadchodzące wydarzenie, z niecierpliwością wyczekiwane przez producentów maszyn rolniczych i ich klientów. Wszyscy są ciekawi co w tym roku zobaczymy na targach EIMA 2022, które odbędą się w Bolonii, w listopadzie 2022.

Poniżej przedstawiam moje tłumaczenie z języka włoskiego tego komunikatu prasowego. Oryginalny tekst włoski możesz pobrać bezpośrednio ze strony targów. Do pobrania jest dokument Word.

Jestem właścicielką praw autorskich do poniższego tłumaczenia. Jeżeli chcesz je wykorzystać, skontaktuj się ze mną.

 

Tłumaczenie komunikatu prasowego opublikowanego na stronie Międzynarodowych Targów Maszyn Rolniczych i Ogrodniczych EIMA, Bolonia, Włochy

Komunikat prasowy nr 3/2022

EIMA 2022, ważna platforma dla mechaniki rolniczej

45. edycja tej niezwykle ważnej imprezy, którą dziś po południu zaprezentowano prasie i operatorom w miejscowości Bastia Umbra, zamierza potwierdzić swoją wiodącą rolę, jaką pełni pod względem jakości prezentowanych technologii. Podczas spotkania przedstawiono również tendencje rynku maszyn rolniczych w regionie Umbria w roku 2021.

„Imprezy targowe organizowane w branży mechaniki rolniczej pełnią zasadniczą rolę w promowaniu i rozpowszechnianiu najnowszych technologii. Targi takie jak EIMA International oraz Agriumbria, dzięki właściwemu sobie asortymentowi, rozmiarom oraz różnym grupom odbiorców, okazują się sztandarowymi kołami zamachowymi branży.”

Tymi słowami prezes federacji FederUnacoma, Alessandro Malavolti, rozpoczął konferencję prasową, zorganizowaną przez zrzeszenie producentów maszyn rolniczych dziś po południu w mieście Bastia Umbra (region Perugia) przy okazji zainaugurowanej właśnie wystawy Agriumbria. W trakcie spotkania uczestnicy poznali regionalne trendy rynkowe z roku 2021, opracowane przez Dział ds. sprawozdawczości FederUnacoma w oparciu o dane na temat nowych rejestracji, udostępnione przez Ministerstwo Transportu.

Z danych dla regionu wynika wzrost sprzedaży o 13,5%. Dokładniej, było to 479 zarejestrowanych nowych maszyn w porównaniu do 422 rejestracji w roku 2020. Niemniej jednak, choć większa sprzedaż odzwierciedla wzrostowy trend odnotowany na poziomie krajowym, jest w ujęciu procentowym niższa niż ogólny poziom wzrostu sprzedaży krajowej (+36%). Jeżeli chodzi o inne maszyny, kombajny zbożowe i ładowarki teleskopowe, tutaj odnotowano wzrost odpowiednio o +30% i +71,4%, choć liczba sprzedanych egzemplarzy była nieco niższa (13 i 12 sprzedanych sztuk). W porównaniu do roku 2020, sprzedano o 21 sztuk mniej ciągników skrzyniowych (sprzedaż spadła z 26 ciągników do 5), natomiast sprzedaż przyczep utrzymała się na takim samym poziomie jak w ubiegłym roku (134 sztuki). W przypadku trendów panujących na rynku krajowym w pierwszych dwóch miesiącach 2022 r., analizy wskazują na wzrost w porównaniu do lat 2019/2020, choć jednak wolniejszy niż rekordowe wzrosty odnotowane w tym samym okresie roku ubiegłego.

Od 22 marca 2022 r. mediolańska kranówka jest rozlewana do kartonowych opakowań. Jedni chwalą, że ekologicznie. Inni stukają się w głowę…

Spotkanie z prasą było doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na kolejną edycję EIMA International, wielkiej imprezy mechaniki rolniczej, która odbędzie się w Bolonii w dniach od 9 do 13 listopada. Organizacyjna machina EIMA pędzi na najwyższych obrotach. Do dziś już około tysiąc przedsiębiorstw, w tym 270 zagranicznych, sformalizowało zgłoszenia uczestnictwa. W tej chwili zajęty jest już obszar o powierzchni 98 000 m². Jak mówi Simona Rapastella, dyrektor generalna FederUnacoma: „Po doskonałych wynikach edycji 2021, która odbyła się w reżimie sanitarnym, bolońskie targi zamierzają w tym roku udowodnić swoją wiodącą rolę w obszarze jakości prezentowanych technologii. 14 działów specjalistycznych oraz 5 salonów tematycznych prezentuje najbardziej zaawansowane technologie przeznaczone do wszystkich prac oraz dla każdego modelu rolnictwa.”

„Olbrzymie znaczenie – zaznacza na koniec Rapastella – będzie miał Salon Cyfrowy, prezentujący najbardziej rozwinięte technologie programowania i kontroli prac rolniczych.”

Wśród nowości edycji 2022 wystawy EIMA, swoją premierę będą miały technologie nagrodzone w konkursie Nowości Techniczne. Odbędzie się on pod koniec września podczas osobnego, międzynarodowego wydarzenia.

Bastia Umbra (PG), 1 kwietnia 2022 r.

* * * * *

Rolnictwo to jedna z najważniejszych gałęzi przemysłu Włoch. To dlatego włoscy producenci maszyn rolniczych tak licznie stawiają się na tych bolońskich targach maszyn rolniczych i ogrodniczych. Jeżeli jesteś właścicielem nowoczesnego gospodarstwa rolnego, z pewnością warto się na EIMA wybrać, a może przy okazji też zwiedzić Włochy. Pamiętaj tylko o wcześniejszym przygotowaniu formalności. Znalezienie noclegu czy ewentualne umówienie się z interesującym Cię wystawcami lub przedstawicielami firm może potrwać dłuższą chwilę. Organizowanie wszystkiego na ostatnią chwilę najczęściej kończy się bólem brzucha z nerwów, a sam pobyt na miejscu nie jest tak owocny, jak mógłby być.

* * * * *

Jesteś na mojej stronie po raz pierwszy? Więc prawdopodobnie nie wiesz czym się zajmuję. Jestem tłumaczem technicznym języka włoskiego. Zawodowo zajmuję się tłumaczeniami tekstów technicznych, takich jak instrukcje obsługi maszyn przemysłowych (w tym rolniczych). Tłumaczę również ulotki i materiały promocyjne na targi, katalogi, oferty kupna-sprzedaży maszyn itp. Wykonuję tłumaczenia ustne z włoskiego i na włoski podczas montażu linii produkcyjnych i maszyn oraz podczas szkoleń z obsługi. Tutaj przeczytasz o mnie więcej. Natomiast tutaj znajdziesz kilka przykładów projektów, jakie zrealizowałam.

* * * * *

Ups!

To nie tak! To zupełnie nie tak!
Muszę poważnie porozmawiać z webmasterem.

StudioGraficzne.com: Wykonanie stron internetowych

Autorem rysunków jest Gabriele Natussi - Zerouno Software S.r.l.