Anatomia tłumacza

5 sekretów tłumacza, których nikt Ci nigdy nie powie.

Anatomia tłumacza

Interpres Technicus

Tłumacz techniczny, znany nauce jako Interpres Technicus, to profesjonalista o właściwych sobie zwyczajach i cechach, które znacznie odróżniają go (ze względu na budowę ciała i zachowania) od innych egzemplarzy należących do gatunku Homo Sapiens Sapiens.

Na następnych stronach przyjrzymy się dokładniej jego atrybutom.

Anatomia tłumacza

1. Chłonny układ nerwowy

Układ nerwowy osobników z gatunku Interpres Technicus charakteryzuje się mózgiem o budowie przypominającej gąbkę, który wchłania informacje na temat gestów, terminologii i słówek z innych obszarów językowych i oddaje poznane informacje ze szczególną prędkością i łatwością.

W połączeniu z wysoko rozwiniętym układem słuchowym, chłonny system nerwowy sprawia, że Interpres Technicus jest profesjonalistą wyjątkowo uważnym i przenikliwym.

Anatomia tłumacza

2. Odżywianie

Zaobserwowane do tej pory egzemplarze wykazywały zwyczaje żywieniowe skupione na spożywaniu wyjątkowo dużych ilości kawy. Substancji, która – jak się wydaje – dostarcza im podstawowych składników odżywczych.

Badania przeprowadzone w laboratorium na dużej liczbie osobników wykazały, że duże ilości kofeiny przyjmowanej przez Interpres Technicusa doprowadziły do wykształcenia specjalnego układu energetycznego, zasilanego kawą. Ta właściwość pozwala mu pracować nieprzerwanie również w nocy, bardziej lub mniej przytomnie.

Anatomia tłumacza

3. Relacje

Interpres Technicus otacza się zazwyczaj kotami, ze względu na przyzwyczajenia i zachowania społeczne podobne do tego gatunku.
Częste są jednak przypadki, kiedy to kot przejmuje rolę dominującą, czego nie omieszka zamanifestować w najróżniejszych sytuacjach, niszcząc ważne dokumenty, oblepiając sierścią odzież Interpres Technicusa oraz zajmując krzesła i miejsca pracy.

Pomimo tego, Interpres Technicus wydaje się tak oddany swoim kotom, że używa w pracy oprogramowania znanego pod nazwą CAT.

Anatomia tłumacza

4. Temperatura ciała

Z powodu długich godzin spędzonych na siedzeniu w pracy, Interpres Technicus wykazuje niższą temperaturę ciała niż inne osobniki z gatunku Homo Sapiens Sapiens. Aby rozwiązać ten problem, zwykł ubierać się ciepło i owijać się grubym kocem, w desperackiej próbie osiągnięcia optymalnej temperatury ciała i utrzymania jej podczas cierpliwych poszukiwań odpowiedniego znaczenia słów.

Anatomia tłumacza

5. Siedlisko

Liczne egzemplarze gatunku Interpres Technicus zaobserwowano we własnych jamach, siedzące na kanapie, najlepiej wygodnej i miękkiej, lub przy biurku.

W niektórych przypadkach można zauważyć ich nieśmiałe próby skorzystania z bardzo drogich krzeseł ergonomicznych, co ma rozwiązać problemy z kręgosłupem, których bardzo się obawiają. Niemniej jednak zawsze nieuchronnie wracają do swojej wygodnej i tak uwielbianej kanapy, nad którą świeci ulubiona lampka.

Ups!

To nie tak! To zupełnie nie tak!
Muszę poważnie porozmawiać z webmasterem.

StudioGraficzne.com: Wykonanie stron internetowych

Autorem rysunków jest Gabriele Natussi - Zerouno Software S.r.l.